اتوماسیون صنعتی چیست؟

اتوماسیون صنعتی به بهره گیری از رایانه ها بجای متصدیان انسانی برای کنترل دستگاه ها و فرایندهای صنعتی گفته میشود.

ابزار دقیق چیست؟

ابزاردقیق در بسیاری از صنایع تعاریف متفاوتی دارد اما برداشت ما از ابزاردقیق در صنعت نفت، پتروشیمی، صنایع غذایی، شیمیایی، سرامیک و آجر و صنایع پرکاربرد در کشورمان به این شرح می باشد ، علم و یا تخصصی که از زیر مجموعه های علم کنترل و برق بوده و به بررسی و اندازه گیری پارامترهایی همچون دما ، فشار ، فلو ، سطح سیالات ، مقادیر PH و غلظت گازها می پردازند.کاربرد ابزاردقیق بسیار و بسیار در پروسه های مختلف به چشم می خورد.شناخت سنسورها، ترانسمیترها، دستگاههای اندازه گیری و کنترل کننده ها  و انتخاب مناسب ترین تجهیزات در پروسه از وظایف مهندسین ابزاردقیق می باشد.شناخت تمام روشهای اندازه گیری دما ، اندازه گیری فشار ، اندازه گیری فلو ، اندازه گیری سطح سیالات شاید کار بسیار بیهوده ای باشد، زمانی شناخت و بررسی این موارد مهم می شود که هر کدام از روشها برای شرایط مختلف کاربرد دارد.

منظور از سنسورهای صنعتی چیست؟

سنسورها در حالت کلی وظیفه اندازه گیری و سنجش پارامترهای فیزیکی را بر عهده دارند که بر اساس محل مورد استفاده به دسته های صنعتی و غیر صنعتی تقسیم بندی می شوند. همانگونه که از نام سنسورهای صنعتی نیز بر می آید، این دسته از سنسورها برای سنجش پارامترهای فیزیکی موجود در صنایع مختلف مانند فشار، سطح مخازن، دبی، موقعیت اجسام و غیره کاربرد دارند. سنسورهای صنعتی خود به دسته های مختلفی تقسیم می شوند که بسته به نوع محل مورد استفاده و شرایط محیطی و فیزیکی آنها را همدیگر متمایز می نماید.

منظور از محصولات استوک چیست؟

واژه استوک که از نام انگلیسی Stock گرفته شده است در اصل به معنای موجودی انبار و یا انبار می باشد. اما در کشورمان و در میان صنعتگران و فروشندگان ادوات صنعتی و ابزاردقیق، این واژه به مفهوم ادوات استفاده شده و یا مازاد در انبارهای شرکت ها اطلاق می شود.

آیا شما سوال دارید؟هم اکنون ارسال کنید !

ما در لیو پرتو صنعت آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشیم.